Mladá Britka za rok ušetrila neuveriteľných 20 000€! Ako to dokázala?

12. októbra 2018

Prestalo ju baviť nečinne sa prizerať, ako sa jej strácajú peniaze pod nosom a tak za ne vzala plnú zodpovednosť.

Vďaka tomuto rozhodnutiu si našetrila obdivuhodnú čiastku. Taký je príbeh jednej mladej Britky.

Povolaním novinárka, Michelle McGaghová sa orientovala na písanie článkov o osobných financiách.

"Mnoho ľudí sa domnievalo že s peniazmi viem narábať" popisuje Michelle pre denník theguardian.com.

Avšak opak bol pravdou. I keď sa v oblasti osobných financií orientovala viac než dobre, to, čo písala, neuvádzala do praxe. A presne to sa jedného dňa rozhodla zmeniť.

Michelle bezhlavo utrácala za veci, ktoré v skutočnosti ani nepotrebovala. Ako sama povedala, bola zaseknutá v cykle konzumu. Povedala si však dosť a nastolila si náročnú výzvu: Po dobu 1 roka bude utrácať peniaze len za to, čo je pre jej život skutočne nevyhnutné.

Michelle samozrejme stále utrácala za nutné výdavky ako je hypotéka, účty za telefón, životné poistenie a potraviny, no taktiež dávala peniaze na charitu a pomoc rodine.

Počas výzvy sa, ako sama hovorí, naučila lepšie nakupovať potraviny a i lepšie variť, pretože so svojim manželom jedli výhradne doma.

Na týždenné nákupy im stačilo iba 36€, pričom taký nákup zahŕňal 3 jedlá denne, toaletné potreby a čistiace prostriedky pre domácnosť.

"Nebudem predstierať, že to bolo ľahké, obzvlášť počas prvých mesiacov" hovorí Michelle, ktorá si počas výzvy nemohla vychutnať pivo, kúpiť si lístok na autobus, nové oblečenie alebo kúpiť priateľom víno ako symbol vďaky.

Michelle sa počas celého roka spoliehala len na svoj bicykel ako jedinú možnosť dopravy - a to i za daždivého počasia.

So spoločenskými akciami to mala tiež vymyslené - v Londýne sa konalo mnoho udalostí, od ochutnávok vína až po premietanie filmu, ktoré boli úplne zdarma.

Michelle i s manželom nakoniec splnili túto výzvu úspešne a ušetrili viac než 20 000€.

Uvedomila si, že hypotéku vlastne nemusí splácať 25 rokov. Zistila však ešte niečo oveľa dôležitejšie - že nepotrebuje toho tak veľa, ako si celú dobu myslela.

Plný príbeh v angličtine nájdete na: https://www.theguardian.com/money/blog/2016/nov/26/no-spending-year-over-new-way-living-wealthier-wiser

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vylúčenie zodpovednosti:

JugLogic.com je vzdelávacia platforma a fórum na učenie sa a diskusiu o všeobecnej finančnej gramotnosti a správe osobných financií.

Žiadny obsah na tejto stránke nepredstavuje - alebo by sa malo chápať ako predstavujúce - odporúčanie na vykonanie akýchkoľvek transakcií s cennými papiermi alebo na zapojenie sa do akýchkoľvek investičných stratégií uvedených v obsahu našej stránky.

© 2016 - 2020 JugLogic s.r.o., so sídlom Ľubochnianska 4, 831 04 Bratislava, Slovenská republika
IČO: 50 372 475 | DIČ: 212 038 4706
email: [email protected] | t.č.: +421 948 802 082
Zásady spracúvania osobných údajovVšeobecné obchodné podmienky
>
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram