Prečo je morálnou povinnosťou čestných ľudí byť bohatý

Nezaradené

0  komentárov

Ruku na srdce…

Kedy by ste dávali väčší pozor?

Keď dostanete informácie zdarma alebo veľmi dostupne… Alebo keby si za ne zaplatíte napr. 1 000 Eur?

Samozrejme, v druhom prípade!

Prečo? Pretože tak sa zrazu “nákup informácii” premieňa na investíciu a vy urobíte všetko preto, aby sa vám táto investícia zhodnotila a čo najskôr pretavila na zisk.

Pri tom môže ísť v oboch prípadoch v podstate o tie isté informácie, ktoré v prvom prípade čerpáte z dostupných videonávodov alebo kníh a v druhom prípade napríklad formou skupinových konzultácii alebo mentoringov.

Preto ľudia, ktorí sú ochotní zainvestovať do svojho rozvoja hľadajú cesty, ako z tejto investície vyťažiť čo najviac.

Vďaka tomu vedia rozširovať svoju zónu vplyvu, pomáhať väčšiemu množstvu ľudí či v neposlednom rade aj viac zarábať.

Preto platí – pokiaľ máte zručnosti, ktoré dokážete naučiť aj druhých, je vašou morálnou povinnosťou byť bohatý, aby ste tak mohli pomôcť čo najväčšiemu množstvu ľudí.

Viac o tejto myšlienke sledujte vo videu vyššie.

PS: Podobné tipy úspešných ľudí z rôznych oblastí uvidíte na tréningovom vysielaní ZDARMA “Ako aj v neľahkých časoch ovládnuť svoje peniaze a pripraviť sa na budúcnosť”.

Kliknite, zistite viac a zarezervujte si svoje miesto zdarma >>

Textový prepis:

To je jedna zaujímavá myšlienka, ktorú som počul kedysi dávno. Nemám ju z vlastnej hlavy, ale veľa som nad ňou rozmýšľal a dával som si tie silné otázky.

A jedna z tých myšlienok je, že je tvojou morálnou povinnosťou byť bohatý. Hlavne v biznise, ktorý robím napríklad ja. Tak, ako aj Andy Winson a tak isto, ako aj ty teraz spúšťaš tu akadémiu, to je vzdelávací biznis.

To znamená, že ľudia sa niekde vzdelávajú. Aby sa ľudia vzdelávali, žiaľbohu, v dnešnej dobe je potrebné, aby za to čo najviac zaplatili.

Lebo človek, ktorý dostane tú istú informáciu a nezaplatí za ňu nič a človek, ktorý za tú istú informáciu zaplatí 1000 euro, tak je omnoho väčšia šanca, že ten, ktorý za ňu zaplatil 1000 euro, bude mať lepšie výsledky, lebo už má nejaký finančný záväzok.

A čím viac ľudia platia, tak tým viac sú do toho akokeby zaviazaný. A potom majú lepšie výsledky a je jasné, že sa im to oplatí a že to funguje a je to taký dobre začarovaný kruh.

No a potom je tu druhá stránka mince. Veľa ľudí mi povie, že:
,,Erik, ale ja by som chcel pomáhať vela ľuďom a čo najviac ľuďom chcem pomôcť.”

A práve od toho celé vychádza, že je tvojou morálnou povinnosťou účtovať si vysoké sumy a zarábať veľa peňazí, lebo keď chceš pomáhať aj ďalším ľuďom, tak potrebuješ častokrát najrýchlejší spôsob, ako sa k ním dostať, je cez marketing a cez reklamu.

Ale mnoho ľudí mi hovorí:
,,Ja nemám peniaze na reklamu.”
,,Prečo nemáš?”
,,No lebo ja im to chcem predávať za lacno.”

,,No preto nemáš tie peniaze na marketing a preto pravdepodobne ani tvoji ľudia nemajú výsledky, ale keby si si účtoval veľa, tý ľudia majú super výsledky a sú z toho nadšený.

Tým pádom, že si účtuješ veľa, máš peniaze na marketing a môžeš osloviť viac ľudí. Keď oslovíš viac ľudí a od nich si vypýtaš viac peňazí, máš zase peniaze na marketing.

To celé sa môže omnoho rýchlejšie a šíriť, aby ti niekde na konci ostali peniaze na pomoc tým, ktorí naozaj nemajú a je to úplne niečo mimo tvojho biznisu, skôr takým spôsobom charitatívne zamerané.”


ŠTÍTKY


PREČÍTAJTE SI ĎALŠIE ČLÁNKY

TOTO robí aj Google! Spoznajte SILNÚ kľúčovú stránku úspešných a ako ju využiť aj vo svoj prospech

Zdroje príjmov – ako vykryť dočasný prepad? Ako budovať ďalšie zdroje príjmov?

Leave a Repl​​​​​y

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Vysielaním sprevádza: Lukáš Gregor, autor aplikácie JugLogic pre správu osobných financií

Spolu s exkluzívnymi hosťami:

Andy Winson

Erik Hoffmann

Michal Kopecký

Sledujte tréningové vysielanie:

Ako v čase karantény ovládnuť svoje peniaze a pripraviť sa na budúcnosť 

  • I. Príprava a základy - ako byť pripravený na všetky rôzne scenáre a zároveň sa správať antikrízovým spôsobom 
  • II. Budovanie návykov bohatých - prečo je práve DNES dôležitejšie ako kedykoľvek predtým eticky "kopírovať" správanie bohatých 
  • III. Stabilizuj a stúpaj - ako namiesto STRACHU posilňovať svoje bohatstvo a vďaka tomu viac pomôcť nielen sebe, ale aj ostatným