[Inšpiratívne VIDEO] Skutočný DÔVOD života od výplaty k výplate a ako to zmeniť

Nezaradené

0  komentárov

  • Home
  • Blog
  • Nezaradené
  • [Inšpiratívne VIDEO] Skutočný DÔVOD života od výplaty k výplate a ako to zmeniť

Sledujte inšpiratívny rozhovor s Andym Winsonom o peniazoch a úspechu.

Čo v PRVOM RADE spôsobuje a vyvoláva strach a neistotu spojenú s budúcnosťou a uzatvára myseľ pred vnímaním možných riešení? (A nie, nie je to pandémia, ani súčasná situácia…)

Aký je rozdiel medzi myslením a konaním u bohatých v porovnaní s tými, čo večne žijú od výplaty k výplate?

Sledujte video a vychutnajte si inšpiráciu, ktorej v ňom nájdete plnú hromadu 🙂

PS: Okrem Andyho som vyspovedal aj ďalších úspešných a o ich exkluzívne PERLY na tému peňazí sa s vami podelím na špeciálnom online tréningu. Zarezervujte si svoje miesto zdarma TU: 👉

TEXTOVÝ PREPIS:

No a čo sa týka tej optimalizácie výdajov, tam je veľa tých možností.

My si veľmi rýchlo vieme zvyknúť na komfort života. Vieme jazdiť do práce autom, viac si dopriať na telefón, drahší telefón a samozrejme, teraz poviem taký zaujímavý príklad a súvisí to s tou optimalizáciou výdavkov a dá vám to odpoveď na všetko.

Robil som rozhovor s jednou novinárkou, bola to staršia pani, v podstate bezdetná, bez partnera a ktorá si žila svoj život a ona sa ma pýta, že teda aby som jej povedal o tých peniaze.

A ja hovorím že dobre. Ona že – aký je rozdiel medzi bohatými a chudobnými? A ja hovorím v dvoch rovinách.

A to je myslenie a to je konanie. Ona že: “áno, áno, ale ako v myslení?”

No veľmi veľký rozdiel v myslení. Ale hovorím že nebude sa vám to páčiť čo vám teraz poviem. No tak dajte mi nejaký príklad. Dajte mi nejaký príklad.

A ja hovorím že dobre, tak zoberme si takého bohatého človeka, ktorý rozumie trošku finančnej gramotnosti a ktorému prídu peniaze na účet.

Čo urobí? No prídu mu peniaze na účet a prvá suma peňazí ktorá je, odmení sám seba a odloží si peniaze na finančnú budúcnosť, na tvorenie nejakej finančnej slobody, na investovanie.

A ona: ale toto nie možné! To nie je možné, veď ako prvé treba zaplatiť nájom za byt! A hypotéku! A ja hovorím.

Ja som vám hovoril, že sa vám to nebude páčiť. Pretože presne takto reagovala aj moja mamina. “Ako môžeš tak žiť, veď to najprv si treba šeky poplatiť a to, čo ti zostane, z toho treba žiť!”

OK a to je štandardný vzorec rozmýšlania človeka, ktorý je… Ktorý sa určitým spôsobom bojí o stratu peňazí, ktorý nevie viac peňazí zarobiť a je viazaný nejakým fixným príjmom.

No a potom bola veľmi zaujímavá druhá vec, v rámci debaty s touto redaktorkou a to bolo to, že ona sa pýta: “dobre, ale ako môžem ja tie peniaze optimalizovať?” Hovorím – viete…

Keď chcete viac peňazí a nemáte tú schopnosť viac zarobiť, tak si nakupujte oblečenie nie každú sezónu, nakupujte si oblečenie v sekáči.

Alebo proste vo výpredaji, kde je to za pár eur. A ona: “no snáď si nemyslíte, že ja ako dáma, pôjdem niekde do sekáča alebo nakupovať do Tesca!”

A ja hovorím – tak sa ma ale nepýtajte, ako máte ušetriť peniaze! Keď vás ovládajú tie pocity a tie chúťky a tie emócie k tomu, aby ste mali ukojenú tú určitým spôsobom…

Ten pohár takého nejakého naplnenia a estetičnosti. Čo v podstate ja chápem, na jednej strane, ale potom nech sa človek nediví, že ide z mesiaca do mesiaca, že v podstate sa stal otrokom hmotných vecí a materiálnych statkov, ktoré sú okolo nás a my ich potrebujeme vlastne dotovať, aby sme si udržali ten komfort na ktorý sme si zvykli.

A toto je to nebezpečenstvo, tam vlastne v rámci tej debaty som presne videl, kde vyskakujú tie presvedčenia, silné presvedčenia, že ona to tak robiť nebude, že to je jednoducho takto, a ona tak funguje a ja hovorím…

Ale tak sa ma potom nepýtajte, akým spôsobom by ste mohli zbohatnúť, keď po prvej vete do mňa zaútočíte, že nemám pravdu. A ja hovorím, že tak asi jeden z tých dôvodov prečo nemáte peniaze a prečo žijete od výplaty k výplate je ten, že robíte to, čo robíte, a nie ste otvorená iným prístupom a iným iným alternatívam.

A toto mi veľmi, ten rozhovor mi pripomenul veľmi naozaj moju maminu, a moju kvázi aj starú mamu, pretože je štandardné, že my sme tak boli naozaj vychovávani.

To nie je teraz v zlom ani na moju mamu, ani na pani redaktorku, tam by bolo krásne vidieť, ako hlboko sú zakorenené tie kultúrne presvedčenia, na to ako by sme mali žiť, ako by sme mali hospodáriť s peniazmi, ako by sme mali peniaze investovať a jednoducho ako by sme mali robiť všetko.

A tým, že človek je potom taký skostnatelý a drží sa, lipne na týchto presvedčeniach, tak samozrejme, že sa nevie dostať potom z toho začarovaného kolečka svojho života v ktorom sa trápi, prípadne je nešťastný a nedarí sa mu či už zarobiť viac peňazí, alebo mať viac peňazí a postaviť, vybudovať si nejakú značku alebo niečo čo by bolo úspešné.

Ale pri tom tá pani redaktorka fakt veľmi zodpovedná dámam spoľahlivá ako fakt že úžasný človek charakterovo, ale jeden-dva takýchto vzorcov, ktoré má ten človek prevzaté niekde v minulosti od svojich rodičov, prostredia, v ktorom vyrastal, dokážu absolútne zlikvidovať, bojkotovať akúkoľvek šancu, že ten človek jedného dňa dosiahne finančnú slobodu a bude môcť naozaj žiť bez strachu z toho že čo keď ho prepustia zo zamestnania, stratí prácu, z čoho bude žiť.


ŠTÍTKY


PREČÍTAJTE SI ĎALŠIE ČLÁNKY

TOTO robí aj Google! Spoznajte SILNÚ kľúčovú stránku úspešných a ako ju využiť aj vo svoj prospech

Prečo je morálnou povinnosťou čestných ľudí byť bohatý

Leave a Repl​​​​​y

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Vysielaním sprevádza: Lukáš Gregor, autor aplikácie JugLogic pre správu osobných financií

Spolu s exkluzívnymi hosťami:

Andy Winson

Erik Hoffmann

Michal Kopecký

Sledujte tréningové vysielanie:

Ako v čase karantény ovládnuť svoje peniaze a pripraviť sa na budúcnosť 

  • I. Príprava a základy - ako byť pripravený na všetky rôzne scenáre a zároveň sa správať antikrízovým spôsobom 
  • II. Budovanie návykov bohatých - prečo je práve DNES dôležitejšie ako kedykoľvek predtým eticky "kopírovať" správanie bohatých 
  • III. Stabilizuj a stúpaj - ako namiesto STRACHU posilňovať svoje bohatstvo a vďaka tomu viac pomôcť nielen sebe, ale aj ostatným