[Inšpiratívne VIDEO] Ako Erik Hoffmann vygeneroval 40,000$ za 5 týždňov a čo urobil ešte PREDTÝM, ako sa mu to podarilo aj v nepriaznivých časoch

Nezaradené

0  komentárov

  • Home
  • Blog
  • Nezaradené
  • [Inšpiratívne VIDEO] Ako Erik Hoffmann vygeneroval 40,000$ za 5 týždňov a čo urobil ešte PREDTÝM, ako sa mu to podarilo aj v nepriaznivých časoch

Psst – páčil sa vám tento rozhovor? Potom určite sledujte tréningové vysielanie, kde sa o ďalšie bomby podelia aj ďalší úspešní ľudia.

Erik spustil podnikanie v anglicky hovoriacom trhu.

Už počas prvých 5 týždňov aj napriek nepriaznivej situácii v čase globálnej pandémie vygeneroval obrat viac ako 40.000 $ 😳

Pri tom na svetovom trhu NEMAL žiadne kontakty, zákazníkov, známosti, nikto ho nepoznal a ani jeho angličtina mu moc nenahrávala.

Dokonca NEMAL ani hotový produkt – jednoducho ho spustil v predpredaji a dodal hotový o niečo neskôr.

Dnes už má prvých nadšených zákazníkov, ktorým svojim podnikaním veľmi pomáha a úspešne rozbieha profitabilný biznis v NAJKONKURENČNEJŠOM trhu.

Veľmi to Erikovi prajem. Mal som to štastie, že mohol jemne nahliadnúť do fázy, keď sa všetko ešte len plánovalo.

V roku 2019 som s Erikom natočil inšpirujúci rozhovor, ktorý je s odstupom času o to hodnotnejší.

Dôvod, prečo to zdieľam je ten, že síce môže aktuálna situácia vyzerať akokoľvek ŤAŽKO a nepriaznivo…

Môže to pôsobiť, ako keby sa všetko rúcalo ako domček z karát.

Kľúčové však je uvedomiť si, že na akúkoľvek výzvu riešenie vždy EXISTUJE!

Ide o to nezaseknúť sa na mieste a nájsť ho.

Ide o to hľadať spôsoby, ako pomôcť nie len sebe, ale zároveň byť aj prínosom pre spoločnosť.

Preto som sa sám za seba rozhodol, že budem namiesto “krízových” informácii načerpávať inšpiráciu a snažiť sa byť prínosom viac, ako kedykoľvek predtým.

Každý máme na výber.

Môžeme byť pasívni, cítiť sa ako obeť, žiť v strachu…

Alebo sa môžeme vydať opačnou cestou.

Voľba je na každom z nás a každý si vyberá… Či už vedomo, alebo nevedomo 🙂

Choose wisely

>> Ďalšie hodnotné bomby nielen od Erika, ale aj od ďalších úspešných si môžete pozrieť na TOMTO tréningovom vysielaní <<

PREPIS VIDEA

Čo by si robil Erik, keby zrazu z ničoho nič prídeš o všetko.

O svoje aktíva a zdroje príjmov, o fanúšikov, odberateľov, o kontakty a nemal by si ani čo predať, ani možno auto, ani nič nič vlastne tak to čo by si mohol z takých tých bežných vecí, telefón, jednoducho nič taký tvrdý reset to nazvime, že by ti zostali len tvoje vedomosti a znalosti.

Čo by si urobil, aké kroky by si podnikol prvý mesiac k tomu aby si si začal budovať všetko od podlahy a zabezpečil si dostatočné príjmy na svoj život.

Erik: Skvelá otázka, ja som sa nad ňou veľakrát zamýšľal, lebo práve zamýšľanie sa nad takou otázkou ti dáva istotu do života, keď môžeš riskovať.

Lebo keď máš odpoveď na túto otázku a vieš, čo sa stane v najhoršom prípade a máš svoj Plán B, tak môžeš riskovať.

Nehovorím, že to je cieľ, riskovať veľmi bezhlavo je blbosť, ale otvára ti to viac možností, ako keby trošku ísť do väčších rizík a mňa je to… Stále, zase sa k tomu istému vraciam.

Ja som si vedomý jednej veci v ktorej som dobrý a to je že dokážem robiť predaje. Dokážem robiť z internetu predaje.

To, čo by som robil ako prvé je, začal by som sa zamýšľať nad tým, kto najviac využije z toho, čo ja viem. A kto mi ako keby dôveruje. A kde ja dôverujem tomu produktu.

Čiže napríklad, vymyslím si, našiel by som nejakého veľkého spíkra, autora alebo nejakú známu osobnosť, ktorá je na internete, ktorá má veľkú databázu, v ktorej viem, že keby som jej pomohol mojimi vecami a navýšil mu príjem možno o 10% tak to budú desaťtisíce.

Že to bude 10 000, možno 20 – 30 000. A viem, že si vlastne potom z tých desaťtisícov si môžem pýtať percentá.

Takže rovno by som povedal – poď, poďme sa dohodnúť takto, toto tu urobíme, očakávam takýto takýto príjem z toho, poďme na percentá.

Ak by som naozaj prišiel o všetko a teraz budem úprimný. Ak by som naozaj že prišiel o všetko. Úplne o všetko…

A nemal by som proste tie percentá, teda bál by som sa tých percent, že čo ak to nevýjde, lebo predsa je to riskantné, tak by som urobil, že poďme to urobiť tak, že potrebujem od teba dopredu mi zaplať, a viem urobiť toto, toto, toto, moje očakávania sú také a také a také a ak by som išiel na percentá, asi by mi dal dva až trikrát viac ale teraz potrebujem istotu.

Bol by som k nemu otvorený, teraz potrebujem istotu, zaplať mi tento prvý mesiac a ďalší už pôjdem od percent.

Ale ten prvý mesiac, keď mi dáš fix mi zaplatíš podstatne menej. Lebo ľudia ti nedajú toľko isto, koľko ti výjde v percentách len tak dopredu.

Takže toto by to bola tá cesta a začali by sme od percent a akonáhle tie percentá ti dovolila rýchlo vyrásť finančne.

Akonáhle by som mal dostatok peňazí na to, aby som sa mohol od neho odpútať a začať niečo svoje, tak by som išiel týmto spôsobom.

Alebo druhá cesta by bola možno OK, tak buďme partneri vo firme. To je prvý mesiac. Na aké priority by si sa zameral potom počas prvého roka?

To sa dá povedať že sú to prvé 2 – 3 mesiace asi toto, čo som ti hovoril. A počas roka? Hmm.

Na jednu silnú stránku.

Čím ďalej viac a čím viac sa venujem predajom a čím ďalej tým viac sa k tomu vraciam z rôznych uhlov a čím ďalej, tým viac mi to dáva väčší zmysel, je proste pravidlo JEDNÉHO.

Byť si vedomý JEDNEJ veci, v ktorej som silný, JEDEN vytúžený výsledok, ktorý to tým ľuďom prináša, JEDNU emóciu a jeden – mať JEDEN taký unikátny mechanizmus unikátny spôsob, akým to robím.

Pravidlo jedného.

Všade len tá jednotka a toto promovať a stále dookola. A vo veľkom. Proste toto by bola tá vec, na ktorú by sa sústredil. Na jednu vec. Napríklad, toto je môj plán ak môžem byť konkrétny, toto je presne môj plán.

Chcem od budúceho roka, v roku 2020 sa pustiť do zahraničného, anglicky hovoriaceho trhu a toto je môj plán.

Tam začínam od nuly, tam nemám fanúšikov, tam nemám zákazníkov, tam nemám nič, mám pár korún, mám nejaké rozpočty na reklamu, na testy, ale nie je to mega veľa, že by som si mohol dovoliť len tak hocijak plytvať týmto.

A ani nechcem. A proste tam začínam s týmto. Tam dokonca neviem ani dobre jazyk. Viem sa dohovoriť, ale nie je to nejak extra dobre.

Čiže tam je aj ten môj plán, JEDNA vec, tam idem predávať jeden kus jednej skupine ľudí, jeden problém idem riešiť a chcem byť jeden človek, ktorý sa sústredí na túto jednu špeciálnu vec.

Takže laserový focus akoby.

Áno, je lepšie byť kráľom v jednej kategórii, ako byť priemerným človekom v 50. Ten kráľ v jednej vždy zarobí omnoho, omnoho, omnoho viac.

To sú násobky. Dobre. A čo by si naopak nerobil a na čo by si si dal pozor, aby ťa to práve neoddiaľovalo od cieľa.

Na čo by som si dával pozor je časté hovorenie áno. Ak chceš ísť za jedným cieľom, musíš sa naučiť, veľmi, veľmi veľakrát hovoriť Nie. Iným príležitostiam.

Ja som robil robil teraz jeden kurz, volal sa Dekáda za deň, kde som svojim ľuďom popisoval to, že ako som prešiel za 10 – 15 rokov tým svojím podnikaním a na konci som mal obrovský AHA moment, keď som si hovoril že prečo nie som taký úspešný, ako si myslím, že by som mohol byť.

Boli to dve veci na ktoré som prišiel, jedna je naučiť sa predávať ešte lepšie, v mojom konkrétnom prípade robiť lepšie predajné stánky, lepšie písať textovo, takže to je vec, na ktorú sa zameriavam, a druhá, že veľmi veľa príležitostiam som hovoríl áno.

Keď som sa porovnal s inými ľuďmi, ktorí sú napríklad na mojej úrovni know-how a sú omnoho častokrát ďalej ako ja, je to ani nie kvôli tomu, že by boli chytrejší a že by že by viac pracovali, že by mali väčší drive, dokonca častokrát oni mali menší drive, Ale je to práve kvôli tomu, že ja som sa rozbehol do 20 30 rôznych projektov za ten čas.

Ale oni išli jedným. Hej, takže ten Focus, to áno, to je tá, proste tá jedna vec. V súvislosti s týmto, čo vidíš u ľudí, čo robia, a nemali by to možno robiť. A práve ich to nejakým spôsobom odďaľuje od toho, aby sa mali finančne lepšie. Teraz globálne, ak by som to mal nazvať globálne, tak veria rôznym mýtom a nejakým falošným presvedčeniam, ktoré sa dostali k nim.

Častokrát to nieje ich chyba, lebo to počuli od známych a proste nemajú vlastnú skúsenosť a dôverujú tomu a mnohokrát sú to veľmi, veľmi falošné presvedčenia. Takže ja skôr, čo by som im odporúčal, aby nerobili je, aby nepočúvali ľudí, ktorí nemajú v tej danej oblasti výsledok, po ktorom túžia.

Toto je tá vec na ktorú si majú pozor Príklad – ak ti niekto radi v chudnutí, čo máš robiť v chudnutí, ale sám má 20-30 kg naviac, pravdepodobne keď budeš počúvať tie rady, tak nebudeš mať asi taký výsledok.

Čiže dôležitý nieje ani tak certifikát, alebo nejaký diplom toho človeka, ale ten výsledok, ktorý tam má. Od koho si dáš poradiť napríklad na burze? Od človenka, ktorý je na tej burze rok, má brutálne výsledky, ale nevyštudoval školu, alebo od človeka, ktorý pracujé pre nejakú burzovú firmu 15 rokov, ale vždy je na minimálnej mzde v rámci tej firmy?

No asi nie od neho toho s 15 ročnými skúsenosťami, pretože on má síce 15 rokov skúseností, ale ale nedopracoval sa vyššie. Skôr od toho, ktorý má tie výsledky. Takže to doporučenie, čo nerobiť, je nepočúvať ľudí, ktorí nemajú výsledky v tom danom obore.

A hlavne to.. A to je fakt že silné, lebo ja veľakrát aj v marketingu, to je druhý typ, v marketingu nepočúvať ľudí všeobecne, ale sledovať čísla. Ľudia ti budú hovoriť – “nerob toto, toto nefunguje”, mne veľakrát hovorili, keď sme vytvorili náš prvý funnelový web, web ktorý má len jednu stránku a vygeneroval státisíce Eur, len jedna jediná stránka, škaredá, hnusná, asi najškaredšia, akú sme mali, Nie – mali sme aj škaredšiu 🙂

Hovorili nám “toto nemôže fungovať, to je blud, nezmysel” – ale zrazu, keď začneš sledovať nie ľudí, ale čísla, tak zrazu vidíš, že to je presný opak.


ŠTÍTKY


PREČÍTAJTE SI ĎALŠIE ČLÁNKY

TOTO robí aj Google! Spoznajte SILNÚ kľúčovú stránku úspešných a ako ju využiť aj vo svoj prospech

Prečo je morálnou povinnosťou čestných ľudí byť bohatý

Leave a Repl​​​​​y

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Vysielaním sprevádza: Lukáš Gregor, autor aplikácie JugLogic pre správu osobných financií

Spolu s exkluzívnymi hosťami:

Andy Winson

Erik Hoffmann

Michal Kopecký

Sledujte tréningové vysielanie:

Ako v čase karantény ovládnuť svoje peniaze a pripraviť sa na budúcnosť 

  • I. Príprava a základy - ako byť pripravený na všetky rôzne scenáre a zároveň sa správať antikrízovým spôsobom 
  • II. Budovanie návykov bohatých - prečo je práve DNES dôležitejšie ako kedykoľvek predtým eticky "kopírovať" správanie bohatých 
  • III. Stabilizuj a stúpaj - ako namiesto STRACHU posilňovať svoje bohatstvo a vďaka tomu viac pomôcť nielen sebe, ale aj ostatným